פינת אוכל

רהיטים בראשון לציון, פינת אוכל

עם ההתבגרות ועם הקמת התא המשפחתי, נוטים לייחס יותר חשיבות לבחירה של פינת אוכל בנכס. באירועים, בימי הולדת, בסופי שבוע או לחלופין בחגים, כל בני הבית מתכנסים מסביב לפינת האוכל. בה הם מנהלים שיחות על הא ועל דא, מארחים, נהנים מארוחה משפחתית, ואף משחקים זה עם זה. ברור כי הנטייה הראשונית לבחירת פינת האוכל תלויה בנראות שלה. אבל מעבר לכך, משמעותי שהיא תחזיק מעמד לטווח הארוך, ושהיא תשרת אתכם נאמנה. פעם רכישת פינת האוכל התבטאה רק בבחירה של מספר כיסאות והן שולחן, לרוב מעץ. אלא שבמציאות העכשווית יש מנעד רב של חומרים ועיצובים, מדהימים, אסתטיים, אלגנטיים או יוקרתיים.

המלצות לבחירת פינת אוכל אופטימלית

כל מי שעמד לפני בחירת פינת אוכל לביתו, נתקל בכל מיני שאלות מהותיות. על מנת לסייע לכם בתהליך, אנו מביאים לפניכם המלצות לרכישת פינת האוכל המושלמת, תוך כדי שנשיב על שאלות שעולות המון פעמים בקרב מי שנמצא בתהליך ההחלטה, כדלקמן –

  • לא קונים פינות אוכל לפני שמודדים – להבדיל מקניית בגדים, שלא חייבים למדוד אותם, מתוך ידיעה מוקדמת של המידה שלכם, והתבוננות חיצונית, לא מומלץ לקנות פינות אוכל אם לא מודדים אותן קודם. ואם לא תעשו כך, יתכן ותגלו כי הכיסאות או השולחן קטנים או גדולים מדי ביחס לחלל שבו הם אמורים להיות, והדבר ילווה בהחלט במפח נפש.
  • רכישת פינת האוכל צריכה להיות מלווה בחשיבה פונקציונלית – לא קונים את פינת האוכל כלאחר יד, יש לתכנן ולחשוב באופן פונקציונלי. כמו למשל – באם אתם אוהבים לארח הרבה אורחים, כדאי שתבחרו בשולחן עגול. באמצעותו תוכלו "לשחק" עם העיצוב ועם הגודל, שיתאימו לכמות רבה של אורחים. ובאותו נושא, השולחנות כיום של פינות האוכל מיוצרות בארבע צורות עיקריות, לרבות – עגול, אליפסה, ריבוע או מלבן, ולכל צורה יש את היתרונות משלה. הווה אומר – שולחן עגול מתאים לכמות רבה יותר של אורחים, כאשר שולחן מרובע מתאים בדרך כלל לארבעה אורחים.
  • כמו בכל רכישה כמעט, כך גם ברכישת פינת האוכל, כדאי שתוודאו מבעוד מועד מי היבואן או היצרן שלה. בחירה בכאלה ששמם הולך לפניהם הופכת את הקנייה בוודאות ליותר בטוחה ואמינה.
  • אל תשכחו את חשיבות העיצוב של פינת האוכל – בקניית פינת האוכל מומלץ להתאים את הסגנון, הצבעים והעיצוב שלה לקו העיצוב הכללי השולט בחלל.

אלמנטים חשובים לבחירה של כיסאות עבור פינת אוכל

כפי שצוין לעיל, קניית פינת אוכל, כמו גם הכיסאות, חייבת להתבסס קודם כל על מדידה של רוחב ושל גובה הכיסאות. אך לא רק.  יש חשיבות אף למאפייני העיצוב של כיסאות פינת האוכל. אותם מאפייני עיצוב בהכרח ישפיעו על הנוחות של הישיבה, כאשר יש להתייחס לשיקול שנובע לבחירה בכיסאות בלי או עם משענת לידיים, או כיסאות עם או בלי ריפוד. כל בחירה בהכרח מהווה גורם משפיע על העלות ועל הגודל של הכיסאות עבור פינת אוכל.